Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. і Б.

Останні коментарі


Онишківці
(Купальні Св. Анни)

onyshkivci_1

Онишківці. Купальні Св. Анни.
Карта Онишківців:
 wikimapia  aibmap
Село Онишківці Дубенського району Рівненської області.

Онишківці. Купальні Св. Анни. (серпень 2005)

Онишківці. Купальні Св. Анни. (лютий 2007)

Онишківці. Джерело Св. Анни. (лютий 2007)

Онишківці. Купальні Св. Анни. (лютий 2007)

Купальні Св. Анни.

Вперше ми потрапили до купалень Св. Анни чисто випадково. Надвечір насиченого і виснажливого другого дня подорожі з Острога до Берестечка, ми йшли на північний захід від Кременця. Сонце по-літньому неквапливо спускалось до горизонту, і ми вже роздумували де будем розставляти намет, та ще надіялись, що котрийсь з нечастих автомобілів підкине нас до Пустоіванного на трасі Київ- Чоп. Нарешті зупинилась старенька "Волга".,

- До джерела Св. Анни?, - перше, що спитали хлопці всередині.

Про це джерело ми вже чули, від водія, що підвозив нас зранку, але так і до пуття не зрозуміли де це. Виявилось, що нам це подорозі, а хлопцям ні. Ми попрощались на повороті,  де  наші  шляхи розходились, і  тут же нас  підібрав мікроавтобус прочан з Одеси. Вони завезли нас до самих купалень, дещо розповіли про них і пояснили що тут до чого…

Цілющі джерела тут були відомі давно. З часів своєї , оповитої легендами появи, вода, доволі потужно, б'є з-під землі, і цим користались багато потребуючих. Не перестала текти вода і в радянські часи, коли тут все понищили, засипали землею, і заклали бетонними плитами. А ці плити знадобились на початку 90-их, для облаштування купалень. Отже зараз вода з джерела, попід збудовану в 1995 р. церкву Св. Анни тече до облаштованого басейну. Поруч є приміщення для переодягання, а в самому басейні відгороджені закриті кабінки, якщо ви хочете купатись на самоті. Та на купання (тобто тривале плавання) зважуються одиниці. Справжнім випробуванням духу буде, хоча б, спроба на мить зануритись, бо вода цілий рік має однакову температуру - приблизно 4°С. В тому що вона не замерзає  в десятиградусний мороз ми переконались в лютому 2007.

Вода має цілющі властивості. Кажуть вона позбавляє втоми, а той хто зануриться в купіль, не хворітиме цілий рік. А ще кажуть, що вода Св. Анни лікує безпліддя. Хімічний склад цієї води нам не відомий, але це не має ніякого значення, бо лікування тут не медичне, а духовне.

Легенда про появу джерела.

В давні часи татари частенько доходили до Кременця, а розчаровані неприступністю фортеці, грабувати довколишні села, вбивати людей, палили церкви. Під час такого нападу церква в Онишківцях задля порятунку від наруги, з Божої волі Увійшла в землю.

Минув час. В селі Поставили нову церкву. Аж раптом на місці старої церкви знайшли образ Св. Анни. Недовго думаючи селяни почепили його в новій церкві. Та на ранок образ знову лежав на місці старої церкви. Подумавши, що не достатньо вшанували ікону, зібрались усім селом, відправили службу і урочисто занесли образ до церкви, а зранку Св. Анна знову лежала на пустирі. Немов тут її місце. Тоді збудували на тому місці капличку, і там помістили ікону. і скоро з-під каплички забило джерело, що б'є і до сьогодні.

Застереження.

Купальні є місцем релігійного паломництва, отож бажаною є стримана поведінка. Також щодо гардеробу. Одяг не повинен бути занадто відвертим. Чоловікам бажано мати довгі штани, а жінкам довгі спідниці. Для купання жінкам не підійде просто купальник. Потрібно мати довгу сукню, сорочку, чи футболку.

Недалеко можна побачити:

  • Кременець (~ 15* км.)
  • Палац в Білокриниці (~ 15* км.)
  • Божа гора - місце де перебувала Богородиця, частина заповідника "Медобори" (~ 18*/ 8** км.)
  • Почаїв (~ 28* км.)
  • Тараканівський форт (~ 22** км.)
  • Дубно (~ 29** км.)
  • "Поле Берестецької битви" в с. Пляшева (~ 35** км.)
__________________
* Приблизна відстань по дорогах (переважно асфальтованих).
** Приблизна відстань по прямій.
13x1